Spotkanie autorskie z Marcinem Gienieczko

data aktualizacji: ponad rok temu 1.12.2022, odsłon: 3811
A A A     PDF

Biblioteka Miejska w Mrągowie zaprasza na spotkanie z Marcinem Gienieczko: ZATAŃCZYĆ Z AMAZONKĄ czyli jak zrealizowałem wielki triathlon przez Amerykę Południową.

☑️ 30 listopada 2022, godz. 17.30, Czytelnia dla Dorosłych, wstęp wolny, zapraszamy smiley

Marcin Gienieczko pierwszy człowiek na świecie który przepłynął Amazonkę w canoe, podróżnik ekstremalny, sportowiec oraz dziennikarz. Ojciec dwóch synów, Leona i Igora. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie. Wcześniej pływał na statkach pod holenderską banderą.

Prowadzi wykłady z motywacji sportowej i biznesowej. Za przepłynięcie Amazonki na dystansie 5573 km w canoe otrzymał tytuł Guinness World Records, a jego łódka znalazła się jako dożywotni eksponat w oddziale Narodowego Muzeum Morskiego w Tczewie. Jak sam stwierdza, jego jednym z większych sukcesów było podwójne, sportowe, solowe przejście Gór Mackenzie w płn. Kanadzie na dystansie 960 km. Za to osiągnięcie otrzymał list gratulacyjny od prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzeja Kraśnickiego. W najdłuższym wyścigu na świecie YUKON 1000 na łódce „Independent Poland”, której nazwa nawiązywała do obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zajął II miejsce, przepływając 1600 km w najdzikszym regionie płn. Kanady i Alaski w 7 dni 9 h i 30 min.

Autor ponad 300 publikacji prasowych w prasie branżowej oraz filmu „Pokonać siebie” i „Zagubiony na Jukonie”. Autor najlepszej książki sportowej w Polsce ,,Zatańczyć z Amazonka”- przedstawiającą przepłynięcie Amazonki w canoe http://wokolfaktu.pl/zatanczyc-z-amazonka-opowiesc-o.../ Aktualnie realizuje projekt trawers Arktyki i Antarktydy. Więcej o tym tutaj https://www.tvp.info/59937860/zimowa-wyprawa-przez-arktyke

Więcej informacji o Marcinie Gienieczko tutaj https://gienieczkoprojekt.pl/