Wydawnictwa własne

data aktualizacji: ponad rok temu 4.05.2018, odsłon: 41148
A A A     PDF

Publikacje:
Tutaj się ze sobą mijamy : almanach poezji mrągowskiej / wybór, układ i wstęp Zbigniew Chojnowski ; il. Jan Gudelis, Waldemar Banach. - Mrągowo, 2008. - 96 stron : ilustracje ; 21 cm.

"...Współcześni autorzy wierszy, dla których Mrągowo i jego okolice stały się miejscem rodzinnym lub odwiedzanym, również piszą o swojej wierze, o własnych nadziejach i miłościach. Ziemia Mrągowska inspiruje ich, ale nie zmusza do zamykania się w swojej lokalności.

Zebrane tu wiersze są mrągowskim wielogłosem. Każdy pisze po swojemu, a mimo to wszystkich autorów łączy przeświadczenie, że warto, trzeba i można coś wartościowego zrobić ze swoim życiem, wyobraźnią i darem języka".  
Zbigniew Chojnowski  /wybór, układ i wstęp/.

 

Liryki i limeryki : antologia / wybór i układ tekstów autorzy: Jakub Cegłowski, Elżbieta Dołgosz-Cegłowska, Krystyna Ewa Głodek, Barbara Panek-Strzałkowska, Hanna Szymborska, Jolanta Wilkans. Mrągowo, 2017. - 96 stron ; 21 cm.

Minęło prawie 10 lat od wydania almanachu poezji mrągowskiej „Tutaj się ze sobą mijamy”. Część autorów wierszy w nich zawartych spotykała się w ciągu tych lat w Bibliotece Miejskiej w Mrągowie tworząc Lożę Literacką, później Poetycką.
Jak zauważył Pan Zbigniew Chojnowski we wstępie do almanachu z roku 2008, każdy pisze po swojemu... Ziemia Mrągowska inspiruje nadal, jest naszą miłością i troską. Dar języka wykorzystujemy gdy na nas spływa. /Elżbieta Dołgosz-Cegłowska/