Zapomniani bohaterowie - Tadeusz Młodkowski

data aktualizacji: ponad rok temu 6.12.2022, odsłon: 3818
A A A     PDF

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego projekt „Zapomniani bohaterowie – Tadeusz Młodkowski”. Projekt realizowany był od września do listopada 2022 r., przez Bibliotekę Miejską w Mrągowie i Mrągowskie Centrum Kultury we współpracy z Komendą Hufca ZHP w Mrągowie oraz Towarzystwem Miłośników Ziemi Mrągowskiej.

W ramach projektu zorganizowano dwudniowe warsztaty z tworzenia gier miejskich, powstał quest historyczny „Śladami Tadeusza Młodkowskiego w Mrągowie”, przeprowadzono grę terenową w czasie obchodów Narodowego Święta Niepodległości, a także odbyło się spotkanie tematyczne poświęcone Tadeuszowi Młodkowskiemu.

Zachęcamy uczniów mrągowskich szkół, nauczycieli i mieszkańców Mrągowa do obejrzenia prezentowanej w holu Biblioteki Miejskiej w Mrągowie wystawy poświęconej postaci Tadeusza Młodkowskiego. Na wystawie prezentowane są zdjęcia z zasobów: Archiwum Państwowego w Warszawie, Archiwum Państwowego w Olsztynie, Wojskowego Biura Historycznego im. gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego Centralne Archiwum Wojskowe, archiwów rodzinnych przekazane przez Panią Renatę Gawroniak i Panią Irenę Gudowską. Zdjęcia współczesne – Anida Keller. Opracowanie graficzne – Dorota Książek.

                   

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej"

 

Fot. archiwum rodzinne Pani Renaty Gawroniak