Joanna Jax w Mrągowie!!

data aktualizacji: ponad rok temu 2.11.2022, odsłon: 6676
A A A     PDF

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorką wielu powieści historycznych i obyczajowych, m.in. Białe róże z Petersburga, Dziedzictwo von Becków czy cyklu Zemsta i przebaczenie.
Joannę Jax będziemy gościć w bibliotece w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki w środę 16 listopada o godz. 17.30 w Czytelni dla Dorosłych.

Joanna Jax (właśc. Joanna Jakubczak) – urodziła się i mieszka w Olsztynie. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Przez wiele lat pracowała w międzynarodowych korporacjach finansowych. Oprócz pisania powieści maluje na szkle unikatową techniką warstwową, pasjonuje się literaturą biograficzną i grafiką.
Zajmuje się również copywritingiem, pisze felietony i jest wolontariuszką w Fundacji dla Rodaka.
Zadebiutowała w 2014 roku Dziedzictwem von Becków, które zachwyciło zarówno recenzentów, jak i czytelników.
Kolejne powieści: Długa droga do domu (2015) i Piętno von Becków (2016) ugruntowały status Joanny Jax jako pisarki. Miłośnicy jej twórczości entuzjastycznie przyjęli sześciotomowy cykl powieściowy – Zemsta i przebaczenie (2018), a także książkę Syn zakonnicy (2018). W roku 2018 i 2019 ukazał się cykl „Zanim nadejdzie jutro”, „Milczenie aniołów” oraz „Białe róże z Petersburga”.

Głosami czytelników wybrana jako finalistka Festiwalu Pióro i Pazur na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014. Laureatka Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016 (nagroda czytelników), dwukrotnie nominowana do Książki Roku 2017 i 2018 portalu Lubimy Czytać w kategorii „książka historyczna”.